BIZNES GŁÓWNA

Bon Turystyczny ważny do końca września!

Polski Bon Turystyczny można będzie zrealizować do 30 września 2022, a nie jak pierwotnie zakładano do końca marca. Wszystko dzięki nowelizacji ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. O wydłużenie termonu realizacji bonu wnioskowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W minionych miesiącach bardzo wiele polskich rodzin i przedsiębiorców, z myślą o których powstał program, skorzystało już z Polskiego Bonu Turystycznego. Sytuacja pandemiczna sprawiła jednak, że nie wszyscy mieli taką możliwość. Środki zabezpieczone w budżecie na realizację programu wynoszą 4 miliardy złotych i powinny zostać spożytkowane. Taki jest cel nowelizacji ustawy i przesunięcia terminu ważności bonu o pół roku, włączając w to kolejny sezon wakacyjny. Wierzę, że dzięki temu wszyscy beneficjenci będą mogli skorzystać z dodatkowych środków na wypoczynek, a do branży trafi kolejny znaczący zastrzyk finansowy – mówi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, inicjator programu Polski Bon Turystyczny.

Bon Turystyczny w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko w wieku 18 lat. Środki wygospodarowane mogą być m.in. wakacje, zimowiska, kolonie, obozy. – W województwie śląskim przyznano 485 tysięcy bonów, z czego rodzice aktywowali już 78 proc., czyli 379 tys. bonów – podaje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

W całej Polsce z Bonu Turystycznego skorzystało ponad 5 mln dzieci. Bon dostępny na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Osoby uprawnione, które dotychczas nie aktywowały przysługującego im świadczenia, mogą to zrobić, logując się na swój profil na PUE ZUS. Szczegółowa instrukcja aktywacji bonu dostępna jest na stronie Polskiego Bonu Turystycznego.

/ŁP/

Foto: pixabay.com