AKTUALNOŚCI BIZNES

Bytom: Sale gimnastyczne po remoncie

Nowe, błyszczące parkiety, odświeżone ściany czy wymienione siatki i kosze – to tylko część prac, jakie wykonane zostały w salach gimnastycznych w trzech bytomskich szkołach: SP 16, SP 21 i Państwowych Szkółach Budownictwa – Zespole Szkół.

Kompleksowy remont przeszła sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 16 w Bobrku, gdzie nie tylko odnowiony został parkiet i ściany, ale też wymienione zostało oświetlenie, siatki zabezpieczające na oknach oraz siatki na koszach i do gry w siatkówkę i piłkę, a także kaloryfery. Remont w SP 16 kosztował 165 tys. zł

– To nie był powierzchowny remont polegający tylko na malowaniu ścian czy malowaniu linii na pakiecie, lecz kompleksowy remont, dzięki któremu nasi uczniowie mogą ćwiczyć w dobrych warunkach – mówi Krystyna Matejczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 16.

Pod koniec zeszłego roku modernizacji doczekała się też sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 21 w Karbiu, gdzie za łączną kwotę 140 tys. zł pomalowana została cała sala oraz naprawiony został parkiet, który wymagał już pilnego cyklinowania, malowania linii i lakierowania. W ramach remontu wymieniona została też posadzka w salce do tenisa stołowego.

Na końcowym etapie są też prace remontowe w sali gimnastycznej w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół, gdzie zdemontowane zostały stare boazerie i pomalowano ściany.

Sala w „budowlance” zyskała nowe oświetlenie ledowe, nowe drzwi, a poddany renowacji parkiet aż się prosi, by na niego wbiec i pograć. Na ten moment uczniowie muszą jeszcze poczekać do końca lutego.  Koszt prac to 100 tys. zł.