Bytomska architektura na fotografiach: Międzynarodowa wystawa „Lokalne tożsamości”
Przez dziesięć dni, 35 pasjonatów fotografii z pięciu krajów – Polski, Słowacji, Słowenii, Szwecji oraz Włoch – eksplorowało najciekawsze zakątki Bytomia. Efektem ich pracy są setki zdjęć, które uwieczniają unikatowy charakter architektury tego miasta. Używając różnych technik fotograficznych, od cyfrowych po analogowe, a nawet camera obscura, uczestnicy projektu „PHOTOsynthesis: local identities” stworzyli wyjątkową dokumentację bytomskich zabytków i krajobrazów.
Najlepsze z tych fotografii zostaną zaprezentowane na wystawie zatytułowanej „Lokalne tożsamości”, której uroczysty wernisaż odbędzie się we wtorek, 3 września o godzinie 18:00 w Teatrze Rozbark.
Fotografie prezentowane podczas wernisażu oraz na wystawie w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7), dostępnej od środy, 4 września, są efektem międzynarodowych warsztatów fotograficznych. Ich uczestnicy, oprócz zdobycia umiejętności fotograficznych, mieli okazję poznać bogatą historię Bytomia i Górnego Śląska, a także unikalną tożsamość miasta, które w tym roku obchodzi 770-lecie nadania praw miejskich.
Wystawa skupi się głównie na zdjęciach bytomskiej architektury, z naciskiem na obiekty poprzemysłowe, które od lat stanowią istotny element krajobrazu miasta. Wystawę można będzie oglądać do 17 września w godzinach 8:00-15:00.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu z budżetu województwa śląskiego, Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra” oraz funduszy Unii Europejskiej z programu Erasmus+. Wystawę zorganizowały Fundacja Żywego Słowa – Skaczący Słoń, Teatr Rozbark, Stowarzyszenie Miłośników Rozbarku oraz Miasto Bytom.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W portalu Dwa Kwadranse każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach z regionu. Bądź na bieżąco! Obserwuj Dwa Kwadranse na Facebooku, Instagramie, platformie X oraz TikToku.