Dodatkowe łóżka w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Na oddziale intensywnej terapii w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu przybyło 12 łóżek respiratorowych. To odpowiedź personelu i władz lecznicy na apel wojewody śląskiego i dyrektora śląskiego NFZ.
Sytuacja pandemiczna w Polsce jest bardzo poważna. Wczoraj, tylko na Śląsku odnotowano ponad 6 tys. przypadków zachorowań na koronawirusa. – Dwanaście łóżek spełnia wszystkie wymogi sprzętowe i kadrowe dla zabezpieczenia chorych z COVID, którym respirator już nie wystarcza i potrzebne nawet może być ratowanie życia z pomocą ECMO, tam gdzie będą medyczne wskazania. Koordynatorami tego oddziału są doc. Paweł Nadziakiewicz, anestezjolog i prof. Michał Zembala, kardiochirurg – mówi prof. Marian Zembala, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Tym samym od 31 marca na OIOM w SCCS w Zabrzu działa 19 specjalistycznych łóżek.
/ŁP/
Źródło/Foto: SCCS w Zabrzu

