Historyczny triumf zawodnika ze Świętochłowic. Dawid Bas mistrzem Polski!
Ostatni weekend sierpnia przejdzie do historii klubu Gentlemen Śląsk Świętochłowice. Podczas rozegranych w Lesznie Indywidualnych Mistrzostw Polski w speedrowerze po raz pierwszy zawodnik tej drużyny stanął na najwyższym stopniu podium w prestiżowej kategorii Open. Bohaterem dnia został Dawid Bas.
Bas spełnił marzenie
Po latach prób i kilku wcześniejszych medalach z mniej cennego kruszcu, wreszcie nadszedł przełom. Dawid Bas, od lat należący do czołówki krajowych zawodników, w Lesznie sięgnął po złoto, zapisując się tym samym na kartach historii klubu.
– To dla mnie ogromna radość i satysfakcja. Pracowałem na ten sukces bardzo długo – mówił po zawodach wzruszony mistrz Polski.
Droga na szczyt nie była łatwa
Do tej pory największymi osiągnięciami zawodników Śląska Świętochłowice w kategorii Open były srebrne medale – zdobywane przez samego Basa (2018, 2021), Mateusza Packa (2019) czy Marcina Kołatę (2020). Na podium stawał również Kamil Bielica, który w 2018 roku wywalczył brąz. Dopiero tegoroczny triumf sprawił, że świętochłowicki klub doczekał się złota.
Teraz czas na światowe wyzwania
Sukces w Lesznie to dopiero początek emocjonującej serii startów. Już wkrótce zawodnicy ze Świętochłowic powalczą o medale mistrzostw świata w Wielkiej Brytanii. Krótko po powrocie z Wysp czeka ich kolejne poważne wyzwanie – finał Drużynowych Mistrzostw Polski. Pierwszy mecz zaplanowano na 28 września w Ostrowie Wielkopolskim.
Fot. UM w Świętochłowicach

