AKTUALNOŚCI PROMOWANE ROZRYWKA

Kino Zacisze świętuje stulecie Wytwórni Warner Bros!

Stowarzyszenie Kin Studyjnych, w tym piekarskie kino Zacisze, zaprasza na seanse kultowych filmów wyprodukowanych przez Wytwórnię Warner Bros, która w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia! 4 kwietnia 1923 roku pochodzący z polskiego Krasnosielca bracia Albert, Sam, Harry i Jack założyli firmę, która jako pierwsza postawiła na kino dźwiękowe, produkując słynnego “Śpiewaka jazzbandu”. 

Kolejne dziesięciolecia przynosiły niezapomniane filmy, które na zawsze zapisały się w historii kina i przyciągają kolejne pokolenia kinomanów. Bracia wyprodukowali m.in. „Casablankę”, „Bullita” i „Chłopców z ferajny”, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara. Z okazji setnej rocznicy istnienia wytwórni Warner Bros w kinie Zacisze zostanie wyświetlonych 15 tytułów, które będą prezentowane od 30 kwietnia do końca listopada 2023 roku. Wstęp na seanse w ramach cyklu: 13/15 zł. 

Na początek tytuł – legenda, który zna chyba każdy, choćby ze słyszenia – „Przeminęło z wiatrem”, o którego prawa do sfilmowania słynnej powieści Margaret Mitchell biły się największe wytwórnie, a którego ekranizacja uznawana jest powszechnie za ideał! W 1939 r. arcydzieło olśniło publiczność i zdefiniowało czym powinien wyróżniać się hollywoodzki hit: odważnym filmowaniem, pełnym rozmachu, pasji, dramatu i ponadczasowego romansu. Film zdobył 14 nominacji do Oscara i aż 9 statuetek: w tym dla najlepszego filmu, za role aktorskie dla Vivien Leigh i Hattie McDaniel (pierwszej Afro-Amerykanki), reżyserię, scenariusz, scenografię, montaż, zdjęcia i twórcze wykorzystanie taśmy barwnej.

Harmonogram prezentowanych tytułów w kinie Zacisze:

 • I połowa czerwca, “BONNIE I CLYDE” (1967) [USA] – R. ARTHUR PENN [111 MIN.], napisy
 • II połowa czerwca, “BULLITT” (1968) [USA] – R. PETER YATES [114 MIN.], napisy
 • I połowa lipca, “WEJŚCIE SMOKA” (1973) [USA / HONGKONG] – R. ROBERT CLOUSE [102 MIN.], napisy
 • II połowa lipca, “WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA” (1976) [USA] – R. ALAN J. PAKULA [138 MIN.], napisy
 • I połowa sierpnia, “CHŁOPCY Z FERAJNY” (1990) [USA] – R. MARTIN SCORSESE [145 MIN.], napisy
 • II połowa sierpnia, “BEZ PRZEBACZENIA” (1990) [USA] – R. CLINT EASTWOOD [145 MIN.], napisy
 • I połowa września, “URODZENI MORDERCY” (1994) [USA] – R. OLIVER STONE [119 MIN.], napisy
 • II połowa września, “SKAZANI NA SHAWSHANK” (1994) [USA] – R. FRANK DARABONT [142 MIN.], napisy
 • I połowa października, “SOK Z ŻUKA” (1988) [USA] – R. TIM BURTON [92 MIN.], napisy
 • II połowa października, “DUCH” (1982) [USA] – R. TOBE HOPPER [114 MIN.], napisy
 • I połowa listopada, “OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE” (1999) [USA] – R. STANLEY KUBRICK [159 MIN.], napisy
 • II połowa listopada, “WIELKI GATSBY” (2013) [USA] – R. BAZ LUHRMANN [143 MIN.], napisy

Kino Zacisze. Poznajmy się!

Zacisze, mieszczące się przy ulicy Bytomskiej 73 w Miejskim Domu Kultury, zdobywa coraz większe uznanie jako jedno z najnowocześniejszych kin w regionie. Z bogatą ofertą filmową i doskonałym komfortem dla widzów, to miejsce staje się prawdziwą gratką dla miłośników kina w każdym wieku.

Wyróżnikiem Kina Zacisze jest jego pojemność – dysponuje ono aż 255 miejscami, w tym 4 miejscami specjalnie przystosowanymi dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzięki temu zapewnia komfortowe warunki dla wszystkich widzów, niezależnie od ich potrzeb i możliwości fizycznych.

Codziennie w Kino Zacisze odbywają się projekcje filmowe, zapewniając radosne i emocjonujące chwile na dużym ekranie. Repertuar kina jest starannie dobrany i zawiera najciekawsze i najnowsze premiery filmowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Dla najmłodszych kinomaniaków przygotowano również specjalne seanse z ulubionymi bajkami.

Kino Zacisze nie zapomina również o grupach zorganizowanych, oferując specjalne pokazy dedykowane takim wydarzeniom. To doskonała okazja dla szkół, przedszkoli i innych instytucji do zaplanowania wizyty w kinie i wspólnego podziwiania światowej klasy produkcji filmowych.

W ramach swojej działalności Kino Zacisze angażuje się w organizację Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Spotkania w klubie są doskonałą okazją do dyskusji i refleksji nad wybranymi filmami, które łączą miłośników kina w inspirującej atmosferze.

Zacisze to także miejsce, które szczególnie dba o potrzeby osób o różnych wrażliwościach sensorycznych. Dla tych, którzy cenią sobie seanse przyjazne sensorycznie, kino organizuje specjalne projekcje, dostosowane do potrzeb osób wrażliwych oraz w spektrum autyzmu. Dzięki temu każdy może cieszyć się filmowym doznaniem w bezpiecznym i komfortowym środowisku.

W trosce o osoby z niepełnosprawnościami wzorku, Kino Zacisze oferuje seanse z audiodeskrypcją.

Tomasz Burek