Kolej na Beskidy! Góry czekają – z biletem w garści i przewodnikiem PTTK

Już pod koniec maja rusza kolejna edycja wyjątkowej akcji turystycznej „Kolej na Beskidy”, organizowanej przez Koleje Śląskie. To niepowtarzalna okazja, by przemierzyć malownicze beskidzkie szlaki w towarzystwie doświadczonego przewodnika – i to bez dodatkowych opłat poza ceną biletu kolejowego!
Zgłoś się i ruszaj w góry!
Wystarczy odwiedzić stronę www.kolejeslaskie.pl, wypełnić prosty formularz w zakładce „Turystyka” i kupić bilet na przejazd do wskazanej stacji. Zapisy są możliwe najwcześniej na trzy tygodnie przed planowaną wyprawą, a liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
– Nasze wycieczki są dostępne dla każdego – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Trasy są tak przygotowane, by były atrakcyjne, a zarazem niezbyt wymagające – odpowiednie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i seniorów.
Beskidy z zupełnie innej strony
W tym roku miłośnicy pieszych wędrówek mogą liczyć na aż sześć wyjątkowych wypraw, każda z inną trasą i historią. Wśród nich znajdują się zarówno górskie szlaki, jak i spacer po klimatycznym Cieszynie.
21 czerwca – Dzika strona Beskidu Żywieckiego
Start: Zwardoń
Meta: Sól
Trasa: przez Skalankę, Przełęcz Graniczne, Oźną i Sobański Groń.
– To jedna z najbardziej dzikich i fascynujących tras, jaką zaplanowaliśmy w tym roku – mówi Bogusław Bujok, beskidzki przewodnik. – Wędrujemy przez tereny dawno zapomnianego szlaku, który ma szansę powrócić dzięki odbudowie schroniska pod Oźną.
12 lipca – Z Leszczyn na Czupel
Start: Bielsko-Biała Leszczyny
Meta: Łodygowice
Siedmiogodzinna wędrówka przez Łysą Górę, Magurkę Wilkowicką i najwyższy szczyt Beskidu Małego – Czupel.
23 sierpnia – Wędrówka z widokiem na Węgierską Górkę
Start: Cięcina
Meta: Węgierska Górka
Na szlaku: Abrahamów i Bukowina – widokowe perełki Beskidu Żywieckiego.
13 września – Przez serce Beskidu Śląskiego
Start: Wisła Uzdrowisko
Meta: Wisła Kopydło
Trasa wiedzie przez Bukową, Trzy Kopce Wiślańskie i Kamienny – z niezapomnianymi panoramami.
25 października – Cieszyn na finał
Ostatnia wyprawa ma miejski charakter.
Start: Dworzec w Cieszynie
W planie: Wzgórze Zamkowe, Studnia Trzech Braci, Rynek, Wenecja Cieszyńska, Park Pokoju i Czeski Cieszyn. Wisienką na torcie będzie projekcja filmu w Transgranicznym Centrum Informacji Turystycznej o projekcie „Szlakiem Cieszyńskiego Tramwaju”.