AKTUALNOŚCI KOLEJE ŚLĄSKIE

Koleje Śląskie gościem Dnia Otwartego na Politechnice Śląskiej [WIDEO]

Dzień Otwarty na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej to wydarzenie, które było okazją do zaprezentowania młodzieży szkół średnich działalności dydaktycznej i naukowej prowadzonej na tym wydziale.

Podczas Dnia Otwartego, zgodnie z tradycją poprzedniego roku, Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej zaprezentował swoją działalność młodzieży szkolnej. Młodzi ludzie poznali jak wygląda praca naukowa i dydaktyczna, prowadzone na wydziale.

Jednocześnie, dzięki współpracy z przemysłem, w tym dniu odbył się także Dzień z Pracodawcą, gdzie wiodące firmy i instytucje związane z szeroko pojętym transportem zaprezentowały swoją działalność. Pracodawcy mieli okazję przedstawić oferty pracy i informacje na temat oczekiwanych kompetencji, które są poszukiwane na rynku pracy. Nie zabrakło stoiska Kolei Śląskich, które przedstawiły swoją ofertę.

Każdej zgłoszonej grupie lub klasie został przydzielony opiekun z Wydziału, który oprowadzał po wyznaczonych pracowniach, gdzie odbywały się pokazy interaktywne i prezentacje.

Podczas wydarzenia odwiedzono wiele miejsc, w tym Pracownię Diagnostyki Pojazdów Samochodowych, Hamownię podwoziową, Pracownię Budowy Pojazdów Samochodowych/Pracownię silników spalinowych, Pracownię sterowania ruchem kolejowym, obsługę magazynów z wykorzystaniem autonomicznych wózków i RFID, monitorowanie ruchu oraz modelowanie systemów transportowych, Pracownię bezpilotowych statków powietrznych oraz technologii VR, Pracownię transportu i inżynierii lotniczej oraz Pracownię budowy i eksploatacji pojazdów kolejowych.

Czas przejścia przez wszystkie pracownie wynosił ponad dwie godziny. Po tej części uczestnicy mieli czas na indywidualne zwiedzanie.

Tomasz Burek