AKTUALNOŚCI KOLEJE ŚLĄSKIE KOMUNIKACJA

Koleje Śląskie proponują wyprawę na Pilsko

Czas na poważne wyprawy górskie, które rozpoczynamy od Pilska, jednej z najwyższych gór Beskidu Żywieckiego, lub według słowackiej regionalizacji Beskidów Orawskich! Wycieczkę rozpocznijcie w Węgierskiej Górce, wysiadając na dworcu kolejowym przy linii S5 (Katowice — Bielsko-Biała — Zwardoń).

Wyruszamy szlakiem czerwonym na stację turystyczną „Słowianka”, a dalej do schroniska turystycznego na Rysiance. Po chwili dotrzecie do granicy polsko-słowackiej, której grzbietem powolnie przekraczając wysokość 1500 metrów nad poziomem morza, zdobędziecie szczyt Pilska.

Po zdobyciu szczytu polecamy Wam odpoczynek w schronisku PTTK na Hali Miziowej i wyruszenie na szlak następnego dnia w kierunku Przełęczy Buczynka. Stamtąd do Sopotni Wielkiej zejdziecie szlakami czarnym, a następnie żółtym. We wsi rozpocznie swój bieg szlak czarny, a następnie po kilkunastominutowym, stromym podejściu na Kotarnice skręćcie w prawo na szlak niebieski. Długim zejściem przez Sopotnię Małą oraz Pawlacki Wierch do Żywca!

Źródło: FB Koleje Śląskie