AKTUALNOŚCI KULTURA

Koncert „Dotyk Dźwięku” – „Przeboje z filmów Walta Disneya”

Czternasta edycja Koncertu Piosenki Niewidomych i Słabowidzących, zatytułowana „Dotyk Dźwięku”, będzie poświęcona niezapomnianym przebojom z filmów i seriali wyprodukowanych przez studio Walta Disneya, które w tym roku obchodzi swoje stulecie.

Impreza, która została zainicjowana przez Małgorzatę Gębczyńską (byłą pracownicę Pałacu Kultury Zagłębia) i Łukasza Barucha (wokalistę, animatora kultury i działacza społecznego z Dąbrowy Górniczej), odbędzie się w ramach miejskiego wydarzenia „Spotkajmy się Koncertowo”. Artyści zaproszeni przez Fundację „Wygrajmy Razem” wystąpią w Dąbrowie Górniczej, prezentując wybrane wielkie filmowe hity.

W repertuarze koncertu znajdą się takie piosenki jak: „Kolorowy wiatr” (z filmu „Pocahontas”), „Miłość rośnie wokół nas” (z filmu „Król Lew”), „Mam tę moc” (z filmu „Kraina lodu”) czy „Liczy się tylko to” (z filmu „Co w duszy gra”). Towarzyszyć im będzie zespół muzyczny ECHOTOWN, który zaaranżuje wszystkie utwory.

Koncert „Dotyk Dźwięku” odbędzie się 28 maja na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej, przy ulicy Kościuszki 3/101. Początek wydarzenia planowany jest na godzinę 16:00.

Organizatorami tego wydarzenia są: Pałac Kultury Zagłębia, Fabryka Pełna Życia, Fundacja „Wygrajmy Razem” oraz miasto Dąbrowa Górnicza. Projekt współfinansowany jest ze środków gminy. Patronat medialny nad koncertem objął magazyn i portal „Nasze Sprawy”. Wydarzenie rekomenduje ABC-ARTE.PL.

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów!

Tomasz Burek