AKTUALNOŚCI KULTURA

Koncertowa niedziela w Fabryce Pełnej Życia

„Spotkajmy się koncertowo” w Fabryce Pełnej Życia w niedzielę, 28 maja! W programie koncert z przebojami z filmów Disneya, występ orkiestry dętej, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dobra kuchnia w fabrycznej Strefie Smaku.

To wyjątkowe zaproszenie do spędzenia w rodzinnym gronie majowej niedzieli w Dąbrowie Górniczej. Już od godz. 11.00 Akademia WSB otworzy swoją strefę dla dzieci, a w ramach atrakcji proponuje między innymi animacje ruchowe, zabawy taneczne czy konkurencje sportowe, a wszystko to na zielonej łące w Strefie Wejściowej do Fabryki Pełnej Życia potrwa do godz. 13.00.

Po południu na scenie, która stanie na fabrycznym placu, wystąpią między innymi wokaliści Fundacji „Wygrajmy Razem” oraz Miejska Orkiestra Dęta.

O godz. 16.00 rozpocznie się koncert przygotowany przez Fundację „Wygrajmy Razem”. Tematem przewodnim czternastej edycji Koncertu Piosenki Niewidomych i Słabowidzących „Dotyk Dźwięku” będą niezapomniane przeboje z filmów i seriali, wyprodukowanych przez studio Walta Disneya, które w tym roku świętuje stulecie swojej działalności. Pomysłodawcami tego wydarzenia są Małgorzata Gębczyńska (były pracownik Pałacu Kultury Zagłębia) i Łukasz Baruch (dąbrowski wokalista, animator kultury i działacz społeczny). Garść spośród wielkich filmowych hitów wykonają w Dąbrowie Górniczej artyści zaproszeni przez Fundację „Wygrajmy Razem”. W repertuarze koncertu znajdą się takie piosenki jak: „Kolorowy wiatr” (z filmu „Pocahontas”), „Miłość rośnie wokół nas” (z filmu „Król Lew”), „Mam tę moc” (z filmu „Kraina lodu”), czy „Liczy się tylko to” (z filmu „Co w duszy gra”). Wszystkie utwory zaaranżuje zespół muzyczny Echotown akompaniujący artystom.

Natomiast o godz. 18.00 batutę przejmie Ireneusz Duster, dyrygent Miejskiej Orkiestry Dętej, pod którego przewodnictwem będziemy mogli zabawić się w rytm znanych, lubianych i popularnych utworów, a na scenie wystąpią także wychowankowie zajęć wokalnych w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej i Pałacu Kultury Zagłębia.

W trakcie imprezy odbędzie się dobrowolna zbiórka publiczna na cele statutowe Fundacji „Wygrajmy Razem” numer: 2023/1974/OR.

Przez cały dzień w Strefie Smaku Fabryki Pełnej Życia działać będzie 7 punktów gastronomicznych z różnorodną ofertą od pizzy, zapiekanek, bajgli, napojów chłodzących i gorących, koktajli, lemoniad przez desery, lody, kawy po dania na bazie makaronów dla mięsożerców oraz dla miłośników vege przysmaków.

Program wydarzenia „Spotkajmy się koncertowo”, niedziela, 28 maja:

godz. 10:00:

– Stefa Smaku z 7. punktami gastronomicznymi,

– otwarcie stoiska Akademii WSB;

godz. 11:00-13:00:

– strefa animacji rodzinnych Akademii WSB: animacje ruchowe, zabawy taneczne i integrujące, konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną, giga bańki mydlane;

godz. 16:00 – koncert “Dotyk Dźwięku” z przebojami z filmów Walta Disneya w wykonaniu artystów związanych z Fundacją „Wygrajmy Razem” w aranżacjach muzycznych zespołu Echotown,

w programie m.in. utwory:

– “Kolorowy wiatr” z filmu „Pocahontas”,

– “Miłość rośnie wokół nas” z filmu „Król Lew”,

– “Mam tę moc” z filmu „Kraina Lodu”,

– “Liczy się tylko to” z filmu „Co w duszy gra”;

godz. 18:00 – koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej z zaproszonymi wokalistami z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej i Pałacu Kultury Zagłębia,

w programie m.in. utwory:

– “Dziwny jest ten świat” wyk. Maja Cębrzyńska,

– “Unchain My Heart” wyk. Maja Cębrzyńska,

– “Coś optymistycznego” wyk. Julia Szotek,

– “Słucham Cię w radiu co tydzień” wyk. Julia Szotek,

– “A Night Like This” wyk. Amelia Rorat,

– “Ale to już było” wyk. Amelia Rorat,

– “Małgośka” wyk. Zuzanna Bednarek,

– “Napad” wyk. Zuzanna Bednarek,

– “One Moment in Time” wyk. Paulina Stąpel,

– “Radość najpiękniejszych lat” wyk. Paulina Stąpel,

– “Pozwolił nam los” wyk. Jacek Durlik,

– “Ktoś między nami” wyk. Julia Jończyk.

Zapraszają: miasto Dąbrowa Górnicza, Fabryka Pełna Życia, Pałac Kultury Zagłębia, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, Fundacja Wygrajmy Razem i Partner wydarzeń w Fabryce Pełnej Życia – Akademia WSB.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn i portal www „Nasze Sprawy”. Koncert poleca ABC – ARTE.PL.

Wstęp jest bezpłatny.


PM

Foto: Radosław Kaźmierczak.