GŁÓWNA SPORT Z OSTATNIEJ CHWILI

Na Stadionie Śląskim otwarto wystawę „Królowa sportu na Śląskim”

Na Stadionie Śląskim otwarto wystawę „Królowa sportu na Śląskim – wielkie wydarzenia lekkoatletyczne”. Wystawa stanowi prawdziwą podróż w czasie, przypominającą niezliczone chwile zwycięstw, rywalizacji i niepowtarzalnej atmosfery w Kotle Czarownic.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy obecni byli: marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, wicemarszałek Łukasz Czopik, mistrzyni świata, olimpijka, rekordzistka olimpijska i świata, a także ambasadorka Stadionu Śląskiego Anita Włodarczyk, wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik oraz prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Królowa sportu na Stadionie Śląskim ma się bardzo dobrze i zawsze będzie się tu dobrze miała. Kocioł Czarownic stał się areną najważniejszych wydarzeń sportowych na skalę Europy. Przed nami Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, Diamentowa Liga. Te wydarzenia piszą historię – mówi marszałek Jakub Chełstowski.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 20-25 czerwca. Obecna na konferencji prasowej Anita Włodarczyk podkreśliła, że udział w tych zawodach jest dla niej bardzo ważnym testem przed mistrzostwami świata.

To będą historyczne mistrzostwa, ponieważ wszystkie dywizje pojawią się w jednym miejscu, właśnie na Stadionie śląskim – zaznacza rangę wydarzenia Anita Włodarczyk. – To ogromna promocja dla Śląska i całej Polski.

Anita Włodarczyk przekazała na wystawę, która od teraz może zwiedzić każdy, ciekawe przedmioty związane z jej karierą lekkoatletyczną. Są tutaj młody, którymi zdobywała tytuły, jej strój sportowy, rękawice oraz numer startowy. Są też jej zdjęcia sprzed lat, także jako nastoletniej zawodniczki.

Gdy jeździłam z wizytami do szkół z młotem, dzieci były zdumione, że można tak daleko rzucić tak ciężkim przedmiotem. Teraz każdy, kto przyjdzie na wystawę, będzie mógł go wziąć do ręki – zachęca Anita Włodarczyk.

Memoriał Kusocińskiego, Diamentowa Liga i Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to zawody, które cieszą się ogromną popularnością wśród kibiców.

Zapraszam wszystkich na Stadion Śląski. Niech nasi zawodnicy niesieni Waszym dopingiem walczą o najwyższe laury – mówi Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.