PROMOWANE SPORT

Niedziela dla Katowic. GKS Katowice znów wygrywa w Tychach

Po dwóch meczach w finale Mistrzostw Polski w hokeju GKS Katowice znów okazał się lepszy od gospodarzy. W starciumamy wyni 2:0 dla katowiczan.

0. W środę i czwartek czekają nas mecze w katowickiej Satelicie. Spotkania będą transmitowane w TVP Sport.

Po pierwszej tercji najwięcej oklasków zebrał bramkarz tyskiego zespołu Tomas Fucik. Znakomicie spisywał się także golkiper gości John Murray. W pierwszych 20 minut bramki nie padły. W 31. minucie po strzale Teemu Pulkkinena, Fucik popełnił błąd i po jego interwencji krążek wpadł do bramki, a Murray dalej popisywał się wybornymi interwencjami. W 39. minucie August Nilsson huknął celnie z linii niebieskiej i miejscowi doprowadzili do remisu 1:1. Pod koniec spotkania Mathias Lehtonen strzelił gola i goście znowu pokonali tyszan.

Kolejne dwa spotkania odbędą się na lodowisku Satelita w Katowicach. Środowa batalia rozpocznie się o godz. 20:15, a czwartkowa o godz. 19:30. Wszystkie mecze finałowe są transmitowane w TVP Sport.