AKTUALNOŚCI SPORT

Już dziś niedziela z mistrzami na łyżwach! Stadion Śląski zaprasza

Dziś na lodowisku przy legendarnym “Kotle Czarownic” w Parku Śląskim odbędzie się „Zimowa Akademia na Stadionie Śląskim”. Zajęcia poprowadzi jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii – Mariusz Czerkawski, były zawodnik zawodowej ligi NHL, olimpijczyk z Arbertville. Obecni będą też reprezentanci Polski w hokeju – Adrian Parzyszek i Dariusz Garbocz.

Akademia startuje o godz. 12. Chętnych zapraszamy na lodowisko, które stanęło przy bramie nr 4 przy Stadionie Śląskim. Pod okiem zawodowców prowadzone będą tutaj ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami nauki jazdy na łyżwach dla dzieci i młodzieży. 

– Po zajęciach będzie można spotkać się z hokeistami, porozmawiać czy też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Na imprezie nie zabraknie również maskotek Stadionu Śląskiego, Lemura Juliana i Geparda Majia oraz kultowej Wiewiórki Basi z Parku Śląskiego, która również chętnie dotrzyma towarzystwa wszystkim uczestnikom wydarzenia – zapewniają organizatorzy. 

Zmarzluchy nie muszą się obawiać. Będzie okazja do kupienia ciepłego posiłku i napojów. Impreza potrwa do godz. 15. Wstęp na lodowisko kosztuje symboliczną złotówkę. Kto nie ma swojego sprzętu może wypożyczyć łyżwy na miejscu za 5 zł. Rozmiarówka jest bardzo urozmaicona od 26 do 47 rozmiaru.

/ŁP/

Foto: Fotografia Rafał Zduńczyk