KOMUNIKACJA PROMOWANE

Pasażerowie oberwą po kieszeni. Zdrożały bilety PKP Intercity

Od dziś drożeją bilety na pociągi PKP Intercity. W zależności od rodzaju i wybranej ulgi pasażerowie do przejazdu dołożą od kliku do kilkunastu złotych. Przewoźnik zmianę taryfy tłumaczy rosnącymi kosztami działalności.

Na koszty przekładają się wyższe ceny energii trakcyjnej czy modernizacji taboru i zapleczy technicznych oraz do oferty przewoźników regionalnych. Obecna aktualizacja to pierwsza systemowa zmiana cen biletów PKP Intercity od lat 2013-2014.

Ceny biletów PKP Intercity obowiązujące od 13 stycznia 2022 roku podzielone będą nadal według pięciu progów. Pierwsze trzy to cena bazowa z upustem 15, 30 i 45%. Dotychczas rabat był niższy i wynosił 10, 20 i 30%. Ostatnie dwa progi (obowiązują wyłącznie w pociągach kategorii EIP i EIC) to stała oferta „Promo Plus” i „Super Promo”.

Nowością będzie wprowadzenie do oferty przewoźnika biletów: „Multiprzejazd” oraz „Multiprzejazd Max”. Celem jest zachęcenie podróżnych do jazdy w tygodniu. – Nowość będzie obowiązywała od północy we wtorek do godz. 15:00 w czwartek i umożliwi dowolną liczbę przejazdów w tym czasie. Wybierając Multiprzejazd będzie można podróżować pociągami kategorii TLK i IC w 2. klasie za 119 zł i w 1. klasie za 159 zł. Natomiast Multiprzejazd Max obejmuje wszystkie pociągi PKP Intercity. Bilet na podróże w 2. klasie kosztuje 239 zł, a w 1. klasie – 396 zł – informuje przewoźnik.

/ŁP/

Źródło: PKP Intercity