AKTUALNOŚCI BIZNES DWA KWADRANSE TV

Od węgla koksowego do stali [WIDEO]

Jastrzębska Spółka Węglowa – lider rynku węglowego, może teraz pochwalić się swoją najnowszą produkcją filmową, która nie tylko prezentuje Grupę Kapitałową, ale również podkreśla jej kluczową rolę w zielonej transformacji.

Krótkometrażowy film trwa zaledwie dwie minuty, jednak w tym czasie przedstawia kopalnie JSW, które wydobywają węgiel koksowy, surowiec o strategicznym znaczeniu dla rozwoju Unii Europejskiej. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć koksownie, gdzie powstaje koks niezbędny do produkcji stali, wykorzystywanej w niemal każdym aspekcie naszego życia.

Niezwykle istotnym elementem filmu jest ukazanie siły i determinacji Spółki w dostosowaniu się do zmieniających się warunków rynkowych oraz rosnących wymagań związanych z ochroną środowiska. Dzięki innowacyjnym i technologicznym rozwiązaniom, Jastrzębska Spółka Węglowa działa z szacunkiem dla środowiska naturalnego i klimatu.

Bez węgla koksowego i koksu nie byłoby możliwe wytworzenie stali, a ta jest niezbędna do budowy turbin wodnych, wiatrowych, silników elektrycznych i wielu innych urządzeń, na których opiera się bezemisyjna energetyka. Każdy, kto obejrzy ten film, zgodzi się z przesłaniem, że zielona transformacja energetyczna rozpoczyna się w kopalniach i koksowniach Grupy Kapitałowej JSW.

Film wyróżnia się dynamicznymi zdjęciami i czytelną grafiką, które w atrakcyjny i zrozumiały sposób przedstawiają rolę, jaką Jastrzębska Spółka Węglowa odgrywa już od 30 lat w globalnym systemie gospodarczym.

Tomasz Burek