KULTURA PROMOWANE

Odliczamy do Sylwestrowej Mocy Przebojów. Na Stadionie Śląskim plejada gwiazd

Stadion Śląski ponownie stanie się największą sceną muzyczną w Polsce! Na ogromnej multimedialnej scenie wystąpią najwięksi muzyczni artyści, którzy rozgrzeją do czerwoności wszystkich uczestników zabawy. Będzie to już trzecia edycja sylwestrowej imprezy organizowanej wspólnie z Telewizją Polsat.

Na scenie Stadionu Śląskiego usłyszymy największe hity lat i dekad. Wśród polskich gwiazd pojawią się m.in. Dawid KwiatkowskiViki GaborDodaCleoDanzel, zespół BajmPaweł Domagała i Ewelina Lisowska i zespół Enej. Z kolei z zagranicznej sceny muzycznej zobaczymy takie osobistości jak Liz Mitchell i Dr Alban. Na scenie pojawi się również Lenka Klimentova i Rafał Maserak, którzy zaprezentują najgorętsze układy choreograficzne i zaproszą widzów na lekcję tańca. Imprezę poprowadzą: Krzysztof Ibisz i Karolina Gilon.

Wstęp na imprezę na Stadionie Śląskim będzie bezpłatny, zgodnie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Wejście na teren imprezy zostanie otwarte o godzinie 18:30, zaś początek imprezy planowany jest na 19:30.

Najważniejsze informacje:

CZY IMPREZA JEST DARMOWA?

Tak, udział w Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim jest bezpłatny, nie jest wymagane posiadanie biletu ani wejściówki.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W IMPREZIE?

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Organizator udostępnił teren Imprezy dla publiczności zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi zwalczania pandemii COVID-19. Na teren Imprezy może wejść nie więcej niż 30%, a na teren płyty stadionu (miejsca stojące) nie więcej niż 250 osób niezaszczepionych lub odmawiających podania informacji o szczepieniu. Do limitów o których mowa powyżej nie są wliczane osoby, które dobrowolnie okażą przy wejściu tzw. „paszport COVID (w wersji elektronicznej lub papierowej) lub negatywny test na COVID-19 nie starszy niż 48 godzin.

O KTÓREJ GODZINIE MOGĘ WEJŚĆ NA STADION?

Organizatorzy sugerują przybycie na stadion najwcześniej jak to możliwe, przy czym bramy stadionu zostaną otwarte dla widzów już o godzinie 18:30. Wejście dla publiczności odbywać się będzie bramami nr 1 – 7. Osoby wybierające się na imprezę sylwestrową na Stadionie Śląskim powinny mieć na uwadze możliwe utrudnienia drogowe / korki drogowe w aglomeracji śląskiej.

TRANSPORT PUBLICZNY

Na stadion dotrzesz bez problemu korzystając z licznych środków publicznego transportu zbiorowego, najwygodniej tramwajem.

ZTM

W ramach transportu metropolitalnego funkcjonuje kilkadziesiąt linii autobusowych oraz tramwajowych. Rozkłady wszystkich linii można sprawdzić na stronie rj.metropoliaztm.pl

W dniu 31.12.2021 r. od godziny 17:00 Organizator przy współpracy z ZTM zapewni zwiększenie oferty komunikacji publicznej zarówno przed, w trakcie, jak i po zakończeniu imprezy.

Komunikacja tramwajowa:

linie nr 6, 11, 19 – zwiększenie pojemności taboru oraz uruchomienie dodatkowych kursów przed imprezą oraz po zakończeniu imprezy,

linia nr 0 – uruchomienie kursowania w relacji:

„„Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA).

PARKINGI

Park Śląski udostępni odpłatnie miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą zgodnie z mapą i opisem poniżej. Wjazd na parkingi będzie możliwy tylko od strony ul. Katowickiej – Wjazd „Karolinka”. Bilet parkingowy będzie można zakupić na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego.

Cena biletu parkingowego wynosić będzie:

Strefa Parkingowa P8 – 25,00 zł

Park Śląski udostępni nieodpłatne miejsca parkingowe:

·         dostępne przy Legendii – Śląskim Wesołym Miasteczku, na parkingu P12,

·         dostępne dla osób z niepełnosprawnościami na Parkingu P1 za okazaniem karty parkingowej.

Park Śląski udostępni również miejsca postojowe, które będą dostępne przy wjeździe do Parku Śląskiego od strony ul. Siemianowickiej, na parkingu P10.

Wjazd na parkingi będzie możliwy w godzinach 17:00 – 23:30.

Ilość miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy jest ograniczona, dlatego w przypadku braku miejsc parkingowych wjazdy do Parku Śląskiego zostaną zamknięte. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską.

INFORMACJE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Organizatorzy informują, że na terenie Stadionu Śląskiego będą przygotowane wydzielone i oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych (poruszających się na wózkach, mających problemy z poruszaniem się, niewidomych) wraz z opiekunami.

Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach przewidziano dedykowane miejsca na wyznaczonych sektorach (wejście bramą 4). W trosce o bezpieczeństwo uczestników wstęp na płytę stadionu osób poruszających się na wózkach nie jest możliwy.

Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały także bezpłatne miejsca parkingowe – obok Stadionu Śląskiego – wyznaczone na Parkingu P1.

Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, a o ich przydzieleniu decyduje kolejność zgłoszeń w dniu imprezy.

Miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych będzie dostępne tylko i wyłącznie z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej, której posiadacz znajduje się w pojeździe. Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej musi być wydana i użytkowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Organizator nie gwarantuje dedykowanego miejsca podczas imprezy na Stadionie Śląskim oraz nie prowadzi wcześniejszej rezerwacji.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 31.12.2021 r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

· wprowadzony zostanie zakaz wjazdu na Osiedle Tysiąclecia od ul. Chorzowskiej od godziny 18.00

· wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Parkowej, na odcinku od ronda w rejonie C.H. Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki od godziny 23.30

· zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Katowicka na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Parkową/al. Wojska Polskiego i skrzyżowaniem z ul. Gałeczki

· zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Chorzowska (w Katowicach) na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Parkową/al. Wojska Polskiego i pierwszą przewiązką (połączenia jezdni ulicy Chorzowskiej) za przejściem podziemnym

· zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie łącznik pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Tysiąclecia (w Katowicach)

· zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie al. Wojska Polskiego

Przywrócenie docelowej organizacji ruchu planowane jest w dniu 1.01.2022 r. ok godz. 2.00.

DZIECI

Zagubione na terenie imprezy dzieci będą prowadzone do znajdującego się na terenie Stadionu Posterunku Policji, gdzie zostanie podjęta próba kontaktu z ich opiekunami. Dlatego też ważne jest, aby każde dziecko miało naklejkę bezpieczeństwa!

Naklejki bezpieczeństwa dostępne będą przy każdym wejściu na teren imprezy.

Na naklejce należy wpisać imię dziecka, imię i nazwisko opiekuna oraz numer telefonu kontaktowego.

Pokój matki z dzieckiem z przewijalnią dla niemowlaków dostępny będzie przy sektorze 25D. Kluczami do pomieszczenia dysponować będzie patrol ochrony poruszający się pieszo po terenie imprezy.

Niestrzeżony parking dla wózków dziecięcych będzie zlokalizowany pomiędzy bramami 4 i 5 na terenie wewnątrz stadionu. W trosce o bezpieczeństwo uczestników wstęp na płytę stadionu oraz obszar sektorów i womitoriów z wózkami dziecięcymi i innymi przedmiotami mogącymi utrudnić ewakuację nie jest możliwy.

CZY NA TEREN STADIONU BĘDZIE MOŻNA WNIEŚĆ JEDZENIE ORAZ NAPOJE?

Nie. Zakup napojów oraz jedzenia będzie możliwy w kioskach gastronomicznych i food truck’ach. Płatność realizowana będzie przy użyciu kart płatniczych oraz gotówki.