EKONOMIA GŁÓWNA

Pierwszy dzień Europejskiego Forum Przyszłości za nami. A co dziś… sprawdź u nas

Za nami pierwszy dzień Europejskiego Forum Przyszłości, gdzie nie zabrakło wielu ważnych tematów dotyczących najistotniejszych wyzwań cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczym współczesnego świata, w takich dziedzinach jak: polityka, społeczeństwo, nowe technologie, czy rolnictwo.

Listy do uczestników skierowali prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński.

– Powinniśmy wyzwolić potencjał, który jest w nas. Jesteśmy w ważnym momencie. Nie ma łatwo i w świecie i w Europie. Mamy i wrogów i przyjaciół. Chcemy być uczciwi, ale nie zawsze są uczciwe metody wokół nas – mówił marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, podczas otwarcia Forum. I dodał: Nasi partnerzy w różnych wymiarach – jeśli chodzi o współpracę regionalną – wskazują nam swoje doświadczenia, że transformacja w europejskich regionach była z problemami. Więc nie ma jednej metody, która pozwoli nam to wszystko zrealizować bezproblemowo, ale jeśli się do tego dobrze przygotujemy i będziemy współpracować, jestem przekonany, że damy radę.

W czwartek czekają nas kolejne debaty z udziałem ekspertów i przedstawicieli z całego świata. Wśród wielu czwartkowych wydarzeń znalazł się “PLUG AND PLAY Konkurs startupowy InSilesia Investment ŚFR”. To rywalizacja skierowana do startupów oraz przedsiębiorstw z sektora MŚP, wdrażających innowacyjne rozwiązania (produkty, usługi, procesy), mogące znaleźć zastosowanie w regionach wdrażających procesy transformacji gospodarczej, a także regionach postindustrialnych, chcących rozwijać i tworzyć cyfrowe społeczeństwa. Współorganizatorem konkursu jest Plug and Play – akcelerator z Doliny Krzemowej, zrzeszający młode technologiczne firmy, światowe korporacje i inwestorów oraz łączący najlepsze technologiczne startupy z największymi światowymi korporacjami. Pula nagród w konkursie wynosi 150 tys. zł.

PM