PROMOWANE Z OSTATNIEJ CHWILI

PiS straciło władzę i kolejne ważne stanowiska w Mysłowicach

Przewodniczący Komisji Finansów w Mysłowicach Mariusz Wielkopolan został odwołany ze stanowiska. Nowo powstały klub Forum Samorządowe Projekt Mysłowice wraz z Koalicją Obywatelską dają jasny sygnał, że domagają się głębokich zmian!

Inicjatorem wniosku o odwołanie Mariusza Wielkopolanina (PiS) był radny Robert Patałąg, który pod koniec marca opuścił szeregi PiS i stworzył własny klub z udziałem kolejnych czterech radnych. Klub o nazwie Forum Samorządowe Projekt Mysłowice mówi otwarcie, że zmierza do tego, aby obecny prezydent miasta Dariusz Wójtowicz – popierany przez Prawo i Sprawiedliwość – nie uzyskał reelekcji w najbliższych wyborach samorządowych.

PiS niestety zawiązał koalicję z prezydentem Wójtowiczem i ciągnie się to przez 4 lata, nic z tego dobrego nie ma – mówi wprost radny Robert Patałąg, przewodniczący klubu Forum Samorządowe Projekt Mysłowice. – Finanse publiczne są w opłakanym stanie. Dochodzi do tego, że zbliża się sesja czerwcowa i ściągamy z wynagrodzeń nauczycieli, żeby płacić rachunki za prąd, a wynagrodzenia zostały zapewnione do września. Pieniądze skończą się lada moment. I co dalej? – pyta.

On sam był do niedawna szefem klubu PiS w Mysłowicach. Jednak zrezygnował. Jak przekonuje, głosowania były sterowane. Miał odbierać telefony z instrukcjami, który guzik powinien tym razem nacisnąć. W końcu odszedł z PiS.

Dlaczego złożono wniosek o odwołanie Mariusza Wielkopolanina, pod którym podpisało się 12 radnych? Według Roberta Patałąga, nie sprawdził się na tym stanowisku. Jak mówi, nawet ostatnia komisja ds. budżetu trwała raptem 10 minut i była farsą.

Mam nadzieję, że razem z Koalicją Obywatelską stworzymy budżet na nowy rok dla nowego prezydenta – mówi Robert Patałąg.

Już wiadomo, że Forum Samorządowe Projekt Mysłowice będzie startowało w najbliższych wyborach. A te wiosną 2024 roku.