AKTUALNOŚCI KOLEJE ŚLĄSKIE NEWS

Powrót Kolei Śląskich do Bohumina

Koleje Śląskie, nasz regionalny przewoźnik, wracają do czeskiego miasta Bohumin. To dobra wiadomość dla osób, które regularnie podróżują do Czech. Od grudnia będziemy mogli przejechać całą trasę pociągiem Kolei Śląskich.

Połączenia do Bohumina miały burzliwą historię. Czasami były, czasami znikały. Niskie zainteresowanie było głównym powodem ich wstrzymania. Jednak okazało się, że są pasażerowie, którzy potrzebują regularnych połączeń do Czech.

Dla wielu osób połączenie do Bohumina jest również alternatywą podróży do Pragi. Możemy podróżować w przystępnej cenie, przesiadając się w przygranicznym mieście do czeskiego pociągu i kontynuując podróż do stolicy Czech.

Koleje Śląskie powracają do Bohumina w dwóch etapach. Od 9 czerwca do 10 grudnia będziemy mieć trzy pary połączeń do Chałupek, gdzie będziemy musieli przesiąść się do pociągu czeskiego przewoźnika. Bilety Kolei Śląskich będą honorowane, a personel kolejowy pozostanie ten sam.

Ten okres przejściowy jest potrzebny, ponieważ pociągi Kolei Śląskich muszą przejść odpowiednie przeglądy, aby móc podróżować w Czechach. Już od 10 grudnia będziemy mieć pełne połączenie bez przesiadek na całej trasie Katowice-Bohumin. Codziennie będziemy mieli do dyspozycji pięć par pociągów, czyli dziesięć przejazdów do Bohumina.

Ceny biletów będą zgodne z aktualnym cennikiem Kolei Śląskich, więc nie musimy się martwić dodatkowymi opłatami, zwłaszcza na pierwszym etapie podróży z przesiadką. Powrót Kolei Śląskich do Bohumina będzie kosztował około 300 tysięcy złotych.

Więcej informacji pasażerowie znajdą pod adresem: https://www.kolejeslaskie.com/