AKTUALNOŚCI ROZRYWKA SPORT

Zabrze. Jutro Śląski Turniej Tańca Ulicznego „(Nie)Łam się”

Już jutro do Zabrza po raz kolejny zawita festiwal tańca ulicznego „(Nie) Łam się”.  Wydarzenie od dwudziestu lat gromadzi ponad 500 młodych tancerzy w wieku od 6 do 20 lat.

W sobotę, 27 maja, odbędzie się XVI Śląski Turniej Tańca Ulicznego „(Nie) Łam się”. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 11.00 w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” w Zabrzu (ul. Wolności 406). Wstęp na widownię jest bezpłatny.

Organizatorzy zaplanowali rywalizację w kategoriach: formacji, mini formacji, duetów i walki taneczne solistów. Na scenie zagoszczą zespoły i soliści z Zabrza, Gliwic, Katowic, Chorzowa, Knurowa, Rudy Śl., Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich. Pyskowic, Tych, Częstochowy, Krakowa, Opola, Radomia i Kielc.

Turniej odbędzie się w trzech blokach, zgodnie z kategoriami wiekowymi: dzieci 7-11 lat, juniorzy 12-15 lat i  młodzież 16-20 lat. Tancerzy oceniać będą renomowani tancerze i instruktorzy tańca: Marta Mościcka (Wrocław), Paweł Tolak (Warszawa) oraz Dawid Mularczyk (Poznań).  Za muzykę odpowiadać będzie dj HWR, a Turniej poprowadzi tancerz Paweł Szlinger.

Organizatorem kolejnej edycji projektu „(Nie) Łam się” jest „Centrum Edukacji Twórczej” OPP4  w Zabrzu przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Zabrzu i Rady Rodziców przy OPP4 „CET”. Pomysłodawczynią i koordynatorem projektu jest Agata Zeliszek, nauczyciel Studia Tańca Ulicznego w Centrum Edukacji Twórczej OPP4 w Zabrzu.