Ślązaków nie wpuszczą do Czech!
Opublikowano 14/06/2020
0
Od 15 czerwca Republika Czeska otwiera granicę z Polską, ale nie dla wszystkich. Okazuje się, że decyzją władz czeskich na terytorium tego państwa nie wjadą Ślązacy. Jest to motywowane tym, że to w naszym regionie jest najwięcej ujawnionych zachorowań na koronawirusa.
Nawet Polacy, które pracują w Czechach, aby przekroczyć granicę, muszą wykazać, że mieli przeprowadzony test na koronawirusa i wynik był negatywny. Osoby mieszkające w województwie śląskim nie mogą wjechać do Czech w celach turystycznych, nawet mając negatywny wynik testu.
PM
zdj. pixabay

