EKOLOGIA PROMOWANE

Sportowe akcenty nad Śląskim Morzem

Zalew Goczałkowicki, nie bez powodu dumnie nazywany Śląskim Morzem, nasza regionalna perła w koronie, o unikatowych walorach ekologicznych i rekreacyjnych, przyciąga turystów z całego południa Polski. Żaglówki na wodzie, otaczająca jezioro ponad 40-kilometrowa trasa rowerowa, raj dla wędkarzy i… idealne, niezależnie od pory roku, piękne miejsce dla każdego, kto chce dbać o swoje zdrowie poprzez przemyślany wysiłek fizyczny związany z chodzeniem, bieganiem lub nordic walkingiem.

Niedawno mieliśmy zaszczyt gościć tam Justynę Święty-Ersetic, multimedalistkę olimpijską i gwiazdę sztafet oraz Dawida Tomalę, mistrza olimpijskiego w chodzie na 50 kilometrów. Ta para czempionów osiągnęła gigantyczny sukces sportowy i zechciała uczestniczyć w promowaniu niezwykłych walorów goczałkowickiego akwenu. To wspaniali ambasadorowie tego miejsca, które nie tylko kojarzy się z fantastycznymi możliwościami spędzania wolnego czasu, ale jest także doskonałą lokalizacją w pełni przygotowaną na realizację przedsięwzięć biznesowych. Mowa tu szczególnie o położonym w Goczałkowicach-Zdroju, blisko portu, Centrum Badawczo-Edukacyjnym „Ekocentrum”.

Niedawno mieliśmy zaszczyt gościć tam Justynę Święty-Ersetic, multimedalistkę olimpijską i gwiazdę sztafet.

Budynek jest wyposażony w trzy bardzo nowoczesne sale szkoleniowe, które mogą łącznie pomieścić ok. 100 osób. Łatwo tam zorganizować zarówno kameralne warsztaty, jak i zrealizować mniejsze konferencje, panele czy spotkania autorskie lub konferencje prasowe. Obiekt posiada windę i jest pełen udogodnień architektonicznych. „Ekocentrum” można wynająć na każdy dzień tygodnia. Oprócz oferty dobowej, można skorzystać z wynajmu na godziny, w zależności od indywidualnych potrzeb biznesowych. To miejsce to idealna całoroczna baza konferencyjno-szkoleniowa, a liczne urządzenia audiowizualne i profesjonalne kinowe nagłośnienie sprawiają, że dostępne pomieszczenia sprawdzą się także w roli miejsca dla przyjęcia firmowego, bankietu czy oficjalnych uroczystości. A to nie wszystko, co ma do zaoferowania Centrum Badawczo-Edukacyjne „Ekocentrum”. Zgodnie z aktualnymi trendami dot. pracy zdalnej i tworzenia zespołów zadaniowych, można wykorzystać dostępną przestrzeń biurową jako tzw. strefę coworkingu, czyli elastycznej formy pracy indywidualnej lub wspólnej w ramach wynajmowanej powierzchni. Zaletą takiego podejścia jest m.in. niższa cena za wynajem (w porównaniu z tradycyjnymi biurami), tworzenie świetnej platformy do realizacji projektów dla freelancerów skupionych przy danym przedsięwzięciu oraz łatwość w tworzeniu interdyscyplinarnych grup roboczych.

Wróćmy jeszcze do Dawida Tomali, z którym współpracuje Ekoenergia Silesia S.A., m.in. w ramach promocji „Ekocentrum”. Zawodnik urodził się 27 sierpnia 1989 roku w Tychach. Chód sportowy zaczął uprawiać w 2003 r. Jest zawodnikiem AZS Politechnika Opolska. Zdobyte tytuły, poza oczywiście tym najzaszczytniejszym, czyli złotym medalem przywiezionym z Tokio, to np. tytuł młodzieżowego mistrza Europy na 20 km (2011), dwa tytuły mistrza Polski na 10 km (2018, 2019) i jeden na 50 km (2021) oraz siedem tytułów halowego mistrza Polski na 5 km (2012, 2015–2020).

Nasi wspaniali mistrzowie, w ramach współpracy z Grupą GPW, zachęcają także do właściwej diety i ustawicznego dbania o swoje zdrowie. A jednym z kluczowych elementów w trosce o swój dobrostan jest zapewnianie właściwego nawodnienia – niezależnie od pory roku. Przypominamy zatem, że woda, która jest produkowana w Grupie GPW dla około 3,5 miliona ludzi, jest zdrowa i przeznaczona do bezpośredniego spożycia wprost z kranu. Wszak, jak powiedział mistrz Tomala, woda to źródło życia i sukcesu!

Grupa GPW, w ramach swojej wieloletniej strategii, wspiera wybitnych sportowców. Zarówno tych międzynarodowych, jak i regionalnych. Tym samym z dumą informujemy, że drużyna ParaVolleySilesia, która po trzech latach bardzo intensywnych treningów, doskonalenia taktyk i dziesiątkach rozegranych spotkań i sparingów, wygrała – 7 listopada – Mistrzostwo Polski 2021 w siatkówce na siedząco. Co więcej, zawodnik ParaVolleySilesia, Dominik Albrecht, został – podczas finału Mistrzostw Polski – wybrany Most Valuable Player, czyli najwartościowszym zawodnikiem ogólnopolskich rozgrywek.

Obserwując i podziwiając mistrzów, którzy współpracują z Grupą GPW oraz ciesząc się z każdego sukcesu niesamowitej i pokazującej, że nie ma barier nie do pokonania, mistrzowskiej drużyny ParaVolleySilesia, zachęcamy do regularnego i zgodnego z predyspozycjami wysiłku fizycznego. I koniecznie pamiętajmy o tym kluczowym pierwiastku życia, którym jest woda. Nawadniajmy się, odwiedzajmy urokliwe zakątki naszego województwa, a w czasie odwiedzin i rekreacji inspirujmy się naszymi regionalnymi bohaterami sportowymi. 

/MZ/