AKTUALNOŚCI BIZNES

Szansa dla śląskich przedsiębiorców

POSTAW NA ROZWÓJ to hasło przewodnie projektów Funduszu Górnośląskiego SA, których celem jest ułatwienie dostępu do specjalistycznych szkoleń, szytych na miarę usług doradczych, a także innych form podnoszenia kwalifikacji dla śląskich Przedsiębiorców.

Projekty adresowane są do przedsiębiorców mikro, małych i średnich z województwa śląskiego, którzy chcą uzyskać dofinansowanie na usługi rozwojowe czyli szkolenia i doradztwo. Z usług mogą korzystać właściciele i pracownicy przedsiębiorstw (umowa o pracę, zlecenia, o dzieło). Dofinansowanie wynosi max 80%.

Fundusz Górnośląski SA pozyskał na ten cel łącznie prawie 250 mln zł. Dotacje są udzielane od 2017 roku i wciąż można składać zgłoszenia. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie skorzystali.

Główne atuty Podmiotowego Systemu Finansowania:

  • Przedsiębiorca wybiera usługi – zgodnie z indywidualnymi potrzebami –  z oferty w Bazie Usług Rozwojowych na stronie uslugirozwojowe.parp.gov.pl.
  • Baza Usług Rozwojowych jest powszechnie dostępna i bezpłatna.
  • Szeroki wachlarz możliwości – szkolenia, kurs zawodowy, e-learning, doradztwo, coaching, mentoring.
  • Dofinansowanie do 80% i max 100.000 zł.

Nasze projekty okazały się dla Przedsiębiorców panaceum na obecne problemy z pozyskaniem wykształconych pracowników na rynku pracy. Do tej pory z projektów skorzystało ponad 8.000 firm oraz 30.000 pracowników zatrudnionych w tych firmach.  Dzięki możliwości dofinansowania Przedsiębiorcy szkolą swoich pracowników, przekwalifikowują, podnoszą ich kompetencje w wielu różnych dziedzinach, a to wszystko przekłada się na realizację ich celów biznesowych.

Wiedza to kapitał który procentuje!

Zapraszamy do udziału w projektach Funduszu Górnośląskiego SA

  • Wsparcie rozwojowe MŚP w województwie śląskim

kontakt: 32/ 72 85 700, bur@oddzial.fgsa.pl, www.bur.fgsa.pl

  • Usługi rozwojowe dla śląskich firm II

kontakt: 510 446 895, rozwojMSP@oddzial.fgsa.pl, www.rozwojmsp.fgsa.pl