Uwaga kierowcy! Na DTŚ wkrótce uruchomią odcinkowy pomiar prędkości
Opublikowano 27/10/2023
0
Fotoradar w Rudzie Śląskiej na DTŚ to przy tym nic. Generalny Inspektorat Transportu Drogowego przyznaje, że wkrótce na Drogowej Trasie Średnicowej zostanie zamontowany system odcinkowego pomiaru prędkości. Jeśli na danym odcinku kierowca przekroczy prędkość, będzie musiał liczyć się z mandatem.
System jest już niemal gotowy, teraz przechodzi etap legalizacji. Dotyczy odcinka o długości 1,3 km na katowickiej części Drogowej Trasy Średnicowej (ulica Braci Reńców). Na baczności muszą mieć się kierowcy jadący w stronę Chorzowa i Katowic. Wiele wskazuje na to, że odcinkowy pomiar prędkości będzie działał w ciągu najbliższych kilku tygodni.
Przypominamy, że w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

