AKTUALNOŚCI KULTURA

W Pyskowicach otwarto Stację Kultury – nowe miejsce na mapie Śląska!

11 stycznia, w Stacji Kultury zjawiła się wyjątkowa grupa gości, atmosferę uroczystości podkreśliła obecność dziennikarzy śląskich mediów, przedstawicieli miasta oraz zaprzyjaźnionych samorządów, firm i instytucji, których zaprosił burmistrz Pyskowic, Adam Wójcik. Spotkanie nie tylko dostarczyło artystycznych wzruszeń, ale również pozwoliło zgłębić tajniki nowego obiektu.

Podczas wydarzenia, burmistrz pełnił rolę przewodnika, prezentując materiały filmowe ilustrujące etapy powstawania Stacji Kultury. Uczestnicy przenieśli się w czasie, przypominając sobie, jak wyglądało to miejsce w 2018 roku i śledząc, jak zmieniało się na przestrzeni lat.

“Nowe oblicze dawnego dworca Pyskowice z pewnością zachęca do działania wiele osób zaangażowanych w życie regionu. Kontynuujemy wespół z Samorządem prace mające zapewnić godne upamiętnienie historii “miasta kolejarzy”; w miejscu, które jako pierwsze z kolejowych zabytków Pyskowic odzyskało należne, nowe życie. Na przestrzeni ostatniego pół roku odbyło się kilka spotkań, dzięki którym wytyczono kierunek organizacji wystroju i ekspozycji w przyszłej Stacji Kultury. Nad organizacją ekspozycji stałych pracujemy intensywnie już od ponad roku w kilkuosobowym zespole. Mamy głęboką nadzieję, że uda nam się zapewnić temu miejscu prezencję godną jednej z dawniej ważniejszych stacji kolejowych w całym kraju.” – podkreślał Piotr Borowiak, założyciel projektu Stacja Pyskowice – Kolej Aglomeracyjna i Muzealna GOP, czytamy na stronie projektu.

Oficjalna prezentacja Stacji Kultury była wyjątkową okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy w znaczący sposób przyczynili się do jej powstania. Oficjalną część wydarzenia zakończyły występy zespołów wokalnych LaLaLa i Timbre oraz tanecznego Paradoxu.

Goście jednogłośnie wyrazili podziw dla Stacji Kultury. Warto przypomnieć, że już w nadchodzący weekend, 13-14 stycznia, obiekt zostanie uroczyście otwarty dla wszystkich mieszkańców. Czekają nie tylko atrakcje związane z samą stacją, ale także wiele innych niespodzianek. Organizatorzy zapowiadają, że to będzie czas radości i wspólnego świętowania dla wszystkich obywateli Pyskowic.

TB/Fot. UM w Pyskowicach