#WartoOdwiedzić. Goleszów na szlaku Beskidu Śląskiego [WIDEO]
Nasza eksploracja Beskidu Śląskiego zaprowadziła nas do Gminy Goleszów, gdzie, wysiadając na stacji, rozpoczynamy podróż szlakiem turystycznym oznaczonym kolorem zielonym. Ten malowniczy szlak prowadzi nas na Małą Czantorię, a następnie na Dużą Czantorię, umożliwiając nam zwiedzenie zarówno polskiej, jak i czeskiej strony Beskidów. Szlak ten oferuje wiele atrakcji, o których dowiecie się więcej w najnowszym odcinku programu #WartoOdwiedzić.
Gmina Goleszów to idealne miejsce dla miłośników górskich wędrówek i pięknych krajobrazów. Po rozpoczęciu wędrówki na szlaku zielonym, będziemy mieli okazję odkrywać urokliwe tereny Beskidu Śląskiego. Przez gęste lasy i malownicze polany, szlak zaprowadzi nas na szczyt Małej Czantorii, gdzie będziemy mogli podziwiać przepiękne widoki na okoliczne szczyty gór, doliny i malownicze miejscowości.
Kolejnym etapem naszej podróży będzie Duża Czantoria, która wznosi się dumnie nad okolicą. Spacerując po jej szlakach, dotrzemy do punktu widokowego, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na otaczające nas piękno natury. To idealne miejsce na chwilę wytchnienia i kontemplację otaczającego świata.
Podążając tym szlakiem turystycznym, mamy również możliwość przekroczenia granicy polsko-czeskiej i odkrycia uroków Beskidów zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. Ta wyjątkowa podróż zapewni nam nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale także możliwość poznania unikalnej kultury i tradycji obu tych regionów.
Niezapomniane wrażenia, bliskość natury i możliwość odkrycia nowych miejsc czekają na wszystkich, którzy zdecydują się podjąć tę wędrówkę. Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka programu #WartoOdwiedzić, gdzie dowiesz się więcej o atrakcjach, jakie czekają na nas w trakcie podróży tym malowniczym szlakiem.
TB/ Fot. UM w Goleszowie

