KULTURA ROZRYWKA

Wiosenne hity w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Poszukujesz dobrej rozrywki? W wiosennym repertuarze Teatru Miejskiego w Gliwicach znajdziesz kilka spektakli, które zdobyły serca widzów.

Londyńskie śmiechoty dla mam

Z okazji Dnia Matki, teatr przygotował eksplozywne przedstawienie pt. “Wszystko w rodzinie”. Akcja spektaklu rozgrywa się w londyńskim szpitalu św. Andrzeja, gdzie uznanego doktora odwiedza pewna znajoma tuż przed Bożym Narodzeniem. Dawne romanse doktora Mortimora prowadzą go do nerwowych sytuacji i absurdalnych działań. Co z tego wyniknie? Z pewnością wiele śmiechu. Pokazy spektaklu odbędą się 26, 27 i 28 maja.

Szaleństwa ślubno-hotelowe

Pierwszy czerwcowy weekend w Teatrze Miejskim będzie obfitować w perypetie ślubne i awantury hotelowe. Komedia pomyłek “Wieczór kawalerski” od lat cieszy się dużą popularnością w Gliwicach, przyciągając na widownię licznych fanów uśmiechu i dobrej zabawy. Spektakl będzie można zobaczyć 3 i 4 czerwca.

Widzowie biorą sprawy we własne ręce

Przedstawienie “Szalone nożyczki” wyróżnia się niezwykłą formułą, która angażuje widzów w interakcję. Tonio Wzięty, najlepszy fryzjer w dzielnicy, ma w swojej bliskiej obecności młodą fryzjerkę Barbarę. Do ich zakładu często zagląda tajemnicza pani Dąbek. Pojawia się również podejrzany handlarz antykami oraz dwóch tajniaków. Kto zabił nieszczęsną pianistkę mieszkającą na piętrze wyżej? Zginęła dźgnięta… nożyczkami. Aktorzy wraz z “umierającą ze śmiechu” publicznością ruszają w pościg za mordercą. Pokazy spektaklu odbędą się 9, 10 i 11 czerwca.

Zagadka kryminalno-rodzinna

Przedstawienie “Dziwny przypadek psa nocną porą” rozpoczyna się jak w dobrym kryminale. Autystyczny Christopher, piętnastoletni chłopiec, znajduje się w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie, co stawia go w roli podejrzanego w sprawie śmierci ukochanego psa sąsiadki. Ani policja, jak i reszta świata nie potrafi poradzić sobie z dziwacznie zachowującym się chłopcem. Christopher postanawia, wzorem Sherlocka Holmesa, rozwiązać zagadkę śmierci psa. Jak poradzi sobie z własną wrażliwością i ograniczeniami w obcym, skomplikowanym świecie osoba w spektrum autyzmu? Ten spektakl to nowoczesna, przeplatająca humor ze wzruszeniem pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy codziennie spotykają na swojej drodze różnorodnych ludzi. Teatr zaprasza na spektakl 16, 17 i 18 czerwca.

Powrót legendy

Z końcem czerwca na scenę powraca megahit „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” – barwna kryminalno-miłosna opowieść o poszukiwaniu wolności ze znakomitym Mariuszem Ostrowskim w roli Zdzisława Najmrodzkiego. Legendarny złodziej czasów PRL-u ukończył zaledwie 5 klas szkoły podstawowej, miał szansę na karierę wojskową, chciał zostać kierowcą rajdowym. Nazywano go królem złodziei i mistrzem ucieczek. Kradł, jednak tylko towary luksusowe z Pewexów i delikatesów. Sprytny i bezczelny, wyrwał się z rąk wymiaru sprawiedliwości aż 29 razy, w tym dwa razy z gliwickiego więzienia. Jego biografia to doskonały materiał na scenariusz filmu sensacyjnego, który zostanie rozegrany na scenie… Spektakl odbędzie się 23, 24 i 25 czerwca.

Więcej informacji na teatr.gliwice.pl.

Fot. UM w Gliwicach