AKTUALNOŚCI KOMUNIKACJA

Zabrze. Skrzyżowanie w Mikulczycach znów przejezdne

Dzisiaj zostało oddane do użytku skrzyżowanie ulic: Tarnopolska, Kościuszki i Chopina w dzielnicy Zabrze-Mikulczyce, gdzie w ostatnim czasie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. To efekt realizacji kolejnego etapu inwestycji, w ramach której usprawniony zostanie ruch drogowy w mieście.

Warto podkreślić, że prace skoordynowane zostały z prowadzoną w ciągu ulicy Tarnopolskiej modernizacją torowiska tramwajowego co znacząco skróciło utrudnienia w tym rejonie.

Jednocześnie prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowych oznaczeń w rejonie wspomnianego skrzyżowania. Z uwagi na trwające roboty wykończeniowe i nawierzchniowe część ulicy Tarnopolskiej w dalszym ciągu będzie zamknięta. Zakończenie całej inwestycji wraz z oddaniem jej do użytku zaplanowane jest na 15 czerwca.

Wykonawcą robót jest firma Drogopol sp. z o.o. z Katowic, a wartość całej umowy to ponad 11 mln zł. W ramach rozbudowy skrzyżowania przebudowane zostały zatoki autobusowe i ciągi piesze, powstały nowe miejsca postojowe, peron tramwajowy oraz sygnalizacja świetlna. Ponadto wybudowano nowy kanał technologiczny, kanalizację deszczową, przebudowano kolektor kanalizacji sanitarnej, sieć wodociągową i gazową oraz sieć elektroenergetyczną.

Fot. UM w Zabrzu

Tomasz Burek