Zespół „Śląsk”: weekend wypełniony koncertami
Listopad zaczął się z przytupem. Pierwszy weekend miesiąca upłynął na scenie bardzo intensywnie. Od Bielska-Białej przez Ostrołękę aż po Siedlce wiodła koncertowa trasa artystów chóru, baletu i orkiestry Zespołu. Towarzyszyły im wypełnione po brzegi sale koncertowe, wielkie emocje na scenie i aplauz publiczności. Listopad z Zespołem „Śląsk” nigdy nie jest szary i smutny!
Weekend rozpoczął koncert w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Artyści chóru, baletu i orkiestry Zespołu wystąpili z programem „A to Polska właśnie” podczas uroczystości wręczenia Nagrody Starosty Bielskiego im. ks. Józefa Londzina. Gala z udziałem Zespołu „Śląsk” była podziękowaniem dla nominowanych i laureatów prestiżowej nagrody, którą od 1999 roku honoruje się osoby zaangażowane w pracę na rzecz lokalnych społeczności. Publiczność, wyróżnieni i zaproszeni goście mieli okazję podziwiać Zespół „Śląsk” w ich najpiękniejszym programie, pełnym wokalnych przebojów i porywających tańców regionalnych.
Żegnani w Bielsku gorącymi brawami, artyści wyruszyli w dalszą podróż po Polsce. W sobotni wieczór czekała już na nich publiczność zgromadzona w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. „Piękny koncert, imponujące widowisko” – można było przeczytać w relacji na lokalnym portalu estroleka.pl. „Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” zachwycili ostrołęcką publiczność niezwykłym widowiskiem, pięknymi strojami i poruszającym śpiewem” – czytamy.
Koncertowo zaplanowany weekend zakończył się w wypełnionej do ostatniego miejsca Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR w Siedlcach. Bogaty, dwuczęściowy program pełen ludowych przebojów i wspaniałych choreografii: od „Trojaka” przez tańce narodowe i regionalne z całej Polski, aż po finałowego „Krakowiaka” – wzbudził zachwyt publiczności. Jak na listopadową szarość za oknem, zarówno w Ostrołęce jak i Siedlcach, było wyjątkowo barwnie, dynamicznie i energetycznie. Niespodzianką dla publiczności były patriotyczne akcenty programu – pieśni śląskich powstańców czy słynny „Marsz Pierwszej Brygady” i partyzancka pieśń „Rozszumiały się wierzby płaczące”.
Źródło: Zespół „Śląsk”