AKTUALNOŚCI KULTURA

Zgłoś się i zawalcz o „rudzki mikrofon”

Wielka szansa dla młodych talentów wokalnych! Młodzieżowa Rada Miasta zapowiada kolejną, siódmą już edycję konkursu “O Rudzki Mikrofon”. Dla wszystkich młodych i utalentowanych mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy kochają śpiewać, to niepowtarzalna okazja, by zaprezentować swój talent publiczności.

Konkurs, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Młodzieżowa Rada Miasta, od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Po przerwie spowodowanej pandemią, konkurs powraca w pełnej krasie, dając szansę młodym głosom na zabrzmienie w Domu Kultury w Bielszowicach. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca, a przesłuchania odbędą się 22 marca br.

Główną nagrodą dla zwycięzcy będzie nie tylko uznanie publiczności, ale także niepowtarzalna okazja występu podczas tegorocznych Dni Rudy Śląskiej, które odbędą się 16 czerwca br. na terenach targowych.

Konkurs jest otwarty zarówno dla solistów, jak i zespołów, którzy chcą zaprezentować swoje oryginalne kompozycje lub wyjątkowe covery. Wiek uczestników to 13-25 lat.

Zeszłoroczna edycja była niezwykle udana, a zwycięstwo przypadło Martinowi Rangoszowi. Jury wyróżniło także Martę Mansfeld. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego sukcesu, przygotowując niezapomniane wydarzenie dla wszystkich miłośników muzyki.

TB/Fot. UM w Rudzie Śląskiej