AKTUALNOŚCI EKOLOGIA

Dołącz, skorzystaj, miej lepsze powietrze!

Nawet 36 tys. zł wsparcia jest do zdobycia w trzecim naborze uzupełniającym miejskiego programu dotacyjnego „Czyste powietrze nad Gliwicami – wymiana indywidualnych źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych” realizowanego w ramach unijnego konkursu.

Dofinansowanie jest przeznaczone dla właścicieli, współwłaścicieli i użytkowników wieczystych budynków jednorodzinnych w Gliwicach, którzy zdecydują się zastąpić nieekologiczne źródło ogrzewania ciepłem z sieci PEC, a w przypadku, gdy jest to technicznie niemożliwe (bądź nieuzasadnione ekonomicznie) – ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub pompą ciepła. Nabór rusza 18 maja i potrwa do 19 czerwca. 

Smog od lat jest na celowniku Gliwic. Warte dziesiątki milionów złotych kompleksowe działania na rzecz ograniczenia niskiej emisji przynoszą jednak efekty. Jakość gliwickiego powietrza poprawia się – choć z pewnością w tej ważnej kwestii wiele jest jeszcze do zrobienia. Najnowsza propozycja miasta to nabór uzupełniający w programie dotacyjnym „Czyste Powietrze nad Gliwicami – wymiana indywidualnych źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych”, realizowanym w ramach unijnego konkursu. 

Więcej informacji:

Infolinia operatora programu dla mieszkańców: tel. 721-747-447, e-mail: gliwice@niskaemisja.pl

Punkt Obsługi Uczestników Projektu w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gliwicach, ul. Zwycięstwa 21, parter, hol główny, czynny w poniedziałki w godz. 11.30–15.30 i w czwartki w godz. 8.30–12.30 (z wyjątkiem dni wolnych od pracy).