AKTUALNOŚCI KOMUNIKACJA NEWS

Gliwice. Uwaga! Centrum informacji zmienia swoją siedzibę

Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (CIKiT) zmienia swoją siedzibę i od 1 czerwca będzie działać w nowym miejscu – Centrum Przesiadkowym.

W związku z tą zmianą, punkt informacyjny przy ulicy Dolnych Wałów został już zamknięty. Od 22 maja Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ulicy Dolnych Wałów jest nieczynne. Osoby zainteresowane zakupem biletów na koncerty True Tone Festival mogą w tym czasie nabyć je w Centrum Kultury Victoria, znajdującym się przy ulicy Barlickiego 3, w pokoju 45.

Punktu ten jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00. Od 1 czerwca CIKiT rozpocznie swoją działalność w świetnie skomunikowanym Centrum Przesiadkowym. Będzie ono otwarte w tych samych dniach, co dotychczas, czyli od wtorku do soboty, jednak w nieco zmienionych godzinach, tj. od 9.00 do 17.00.

W Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej mieszkańcy i turyści będą mieli dostęp do wielu przydatnych informacji. Znajdą tam bezpłatne ulotki i foldery, będą mogli zakupić interesujące publikacje, mapy, pamiątki, przewodniki, a także bilety na różnorodne wydarzenia. Nowa lokalizacja CIKiT stanowi doskonałą szansę do jeszcze szerszego promowania bogatej oferty kulturalnej i turystycznej miasta Gliwice.

Centrum Przesiadkowe, wraz z przylegającym do niego dworcem PKP, umożliwia dotarcie do pasażerów korzystających codziennie z wielu linii komunikacji miejskiej, autobusów dalekobieżnych i pociągów. Miejsce jest przyjazne osobom z niepełnosprawnościami, bez barier architektonicznych, wyposażone w pętlę indukcyjną i wideotłumacz dla osób niesłyszących. Warto również przypomnieć, że informacje o kulturalnej i turystycznej ofercie miasta są dostępne w GAMIE – Gliwickiej Aplikacji Miejskich Aktywności.

Jest to nowoczesny informator w formie strony internetowej (gama.gliwice.eu) oraz darmowej aplikacji mobilnej, które stale są aktualizowane. Już w czerwcu GAMA zostanie rozbudowana o dodatkowe funkcje, takie jak trasy turystyczne, które pozwolą na ciekawe zaplanowanie spaceru po Gliwicach i odkrywanie naszego pięknego miasta.

Tomasz Burek